Daily Archives: February 13, 2013

Cfare duan ne te vertete femrat?!

jdfejfCfare duan ne te vertete femrat?”

Nje pyetje qe i mundon shume meshkujt ,por mbase i mundon me shume femrat.Ne diskutimet e tyre te gjata kafeneve femrat  flasin shume per ate qe duan dhe presin nga nje mashkull. Secila ka nje liste te gjate te cilen mundohet ta plotesoje.

Vajzat duan qe djemte ti duan,te kujtohen nga ata gjithe kohes, te vene re detajet,te ndjehen te sigurta ne krahet e tyre,qe ti plotesojne cdo teke e deshire,ti shoqerojn ne shopping,te jene afer tyre sa here ato deshirojne,ti mbulojne me komplimente, me nje fjale te ndjehen qendra e botes….

Kur te gjitha keto bashke I gjejn tek dikush pas nje kohe jo te gjate ju mungon dicka dhe aty fillon kriza e tyre duke fajsuar veten me faktin se nuk dine cfare duan.
“Te dashura vajza eshte e kot qe genjeni veten dhe ate qe keni ne krah, qe jeni rehat dhe marrezishte te dashuruara. Nese ai eshte aty gjithe kohes,ben cfare doni ju, ai ka gjithcka cfare keni kerkuara, ju do vetem juve,keni nje jete te mire dhe me ne fund jeni te lumtura”.E verteta eshte se pas ca kohe te gjitha lodhen nga gjithe ky “bollek”.
Pse?Sepse ne te vertete femrat duan meshkujt qe i sjellin verdalle,duan ato meshkuj qe ju rrisin egon per te qene me te mirat dhe ne qendren e vemendjes,duan meshkujt qe I lene gjithe diten me koken nga cel per nje sms,duan meshkujt qe nuk di asnjhere ku i takon dhe i gjemon nga mbrapa ne gjithe lokalet thjesht dhe vetem per t’ju kaluar para syve qe ti kujtoni ekzistencen tuaj dhe mundesishte ato ne ate moment te bejne sikur nuk ju kane vene re. Pra  ne te vertete femrat duan ato meshkuj qe ne te vertete mendojn qe nuk i duan.
E gjitha kjo e ka nje emer dhe quhet “Joshje”,femrat duan te ndihen te joshura dhe ai qe arrin t’jua blej kete mendim ka arritur te kete te gjithe vemendjen e tyre.
Prandaj femra te dashura mos e torturoni me kot veten me faktin qe nuk dini se cfare doni,ne te vertete e dini shume mire, por thjesht beni mire qe nuk e zbuloni sepse shumica e meshkujve jane ne rrugen e duhur per t’jua bere endrren realitet :P.

Advertisements