Daily Archives: February 10, 2013

Gjendje!

Shqiperi te kam dhjere, s’me degjove asnjehere!

Tha nje burre me mend dikur!

Dhe perdite perplasim turinjte mbas nje Cls-je 63amg!

Dhe thjesht gelltisim poshte ate qe duhet ta vjellim!

Reaksione helmuese ne gjak, por qe thjesht procesohen nga metabolizmi sikur te kishin vlerat me te larta ushqimore!

Dhe del nje kokmish nga mesi i turmes e thote qe ne Shqiperi po te kesh lekun jetohet!

O popull dritshkurter!

Derra militante qe mjaftoheni me nje kothere mut!

Minifunde qe posht jush fshihni luftera civile!

Taka 500euroshe qe shkaterroheni ne te njejten vrime asfalti me Prada-t e Gabit!

Hapni syte o kanibale te vetevetes!

Demagogji e koduar ne gjene!

Digjuni ne ferrin e epshit, qe Fenikse te rilindin nga hiri!

Boll tradhetuat Zotet tuaj per fantazma!

Shpirtra te humbur, qe zvarriteni ne nje rruge pa krye!

Naten e mire dhe edhe nje here, gezuar “100 vjet shtet Shqipetar”!!!

By: Ani Murati 

Advertisements

Karnavalet ne Shkoder

382317_489058184474364_1234609612_n377626_489058387807677_1884201719_n427186_489058607807655_2090192773_n535751_489058094474373_1487491337_n

Karnavalet ne Shkoder


734784_581177538577477_1471486789_n
222598_581178315244066_107948155_n556087_581177511910813_1007262958_n

Ne jete duhet te kesh Pasion

Intervista e rradhes ne rubriken “Lifestyle” do kete si personazh nje vajze 20 vjecare,capkene nga Shkodra qe quhet Stesi qe ka nje stil jetese shume interesant te cilin ka pranuar ta zbuloje per ne.

Sa e lumtur ndiheni?

Lumturia eshte moment,eshte nje kujtim,nje dhurate apo edhe nje sms.Qellimi im eshte te gjej lumturine edhe ne gjerat e vogla dhe kete e bej cdo mengjes,perpiqem te gjej dicka qe te me zbukuroje diten ose t’ja zbukuroj dikujt tjeter diten dhe kjo me ben akoma me te lumtur.

Nese nuk do ishit duke studiuar ekonomik cfare do ishit duke bere tani ?
Do isha duke mesuar skenarin e nje filmi…

Atehere mbase eshte me mire te te pyes kush eshte pasioni juaj?

Pasioni im eshte aktrimi,mbase e kam ditur gjithmone por e kam zbuluar vone.Para pak kohesh kam prekur per here te pare skenen e teatrit.Ishte nje prove per mua,por edhe per te tjeret.
Doja t’ju tregoja te gjitheve se pasioni im nuk eshte thjesht nje enderr adoleshente por dicka me shume dhe ja dola.Gjithashtu fotografia,me pelqen tej mase te jem e fotografuar.

67668_4444193657734_961099681_n602399_4444191337676_460777877_n

425637_3166696721109_1608012191_n

Per cfare shpenzoni me shume lek?
Shpenzoj me shume lek te ushqehem (qesh)

Nese me lejohet t’ju pyes nga i merrni te ardhurat?
Pervec te ardhurave familjare kam provuar te fitoj dicka vete.Ne fillim kam punuar ne nje call center por nuk rrezistova gjate (qesh).Me vone kam qene pjese e imazhit te nje libri dhe se fundmi kam punar si P.R e nje lokali ne qytetin tim.Duhet te theksoj qe punet qe bej i zgjedh qe te kem mardhenie me njerez te ndryshem dhe jem ne kontakt me to pasi me intrigon shume kjo pjese.

E frekuentoni jeten e nates?
Me perpara e frekuentoja shume,tani me pelqen te dal ne vende me te qeta dhe te rri me miqte e mi.

Cfare do beni neser?
Te me kishit pyetur per nje te diele normale do ju thoja do ndjek Telebingon pasi blej gjithmone bilete se fatit nuk i dihet (qesh prap),por per tre ditet ne vazhdim duke filluar nga neser ne qytetin tim do organizohen karnevalet dhe une do kem fatin dhe kenaqesine te jem pjese e tyre.

529422_4903149251337_1530541748_n

Kush eshte motoja juaj ne jete?
Ne jete gjerat duhet ti besh me pasion,mund te kesh talent apo te mesosh ti besh gjerat por nese te mungon pasioni te mungon origjinaliteti.